SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
CANLI DESTEK

Arşiv çalışmamız sürüyor

18 Aralık 2017 Pazartesi

Sevgili hemşerilerimiz; Belediye Başkanımız Muhammet Balta tarafından başlatılan Vakfıkebir’in Arşivini oluşturma çalışmamıza gösterdiğiniz ilgi dolayısıyla çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bizlerin gayretleri, sizlerin desteği ile gelecek nesillere bırakabileceğimiz güzel bir çalışma gerçekleştirerek belediyemiz bünyesinde tarihi belge, fotoğraf ve görüntülerden oluşan bir arşiv oluşturacağız.

Turan Hacıfettahoğlu kardeşimizin Ankara’dan bizlere ulaştırdığı fotoğrafları sizlerle paylaşıyor kendisine teşekkür ediyoruz. Belediye Başkanımız Muhammet Balta’nın konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamayı yeniden yayınlıyoruz.

Değerli Vakfıkebirliler;

-Vakfıkebir Belediyemiz 1877 yılında kurulmuştur. Ancak çeşitli nedenlerle belediyemizin bünyesinde geçmişten gelecek nesillere bırakabileceğimiz bir arşiv oluşturulamamıştır.

-Bu konu ile ilgili olarak, Osmanlı Arşivlerinden ilçemiz ve belediyemizle ilgili bilgilerin araştırılması için çalışma başlattım. Bu araştırma devam ediyor.

-Belediyemizin bir arşivi olsun, her fani gibi bizlerde bu görevlerden ayrılırken gelecek nesillere bir miras bırakalım düşüncesindeyiz.

-İlçemiz merkez ve mahalleleri ile alakalı olarak geçmiş dönemlerden kalan bilgi, belge, fotoğraf veya görüntüleri toplayarak arşivliyoruz.

-Bu konuda siz değerli vatandaşlarımızın da yardım ve katkılarını bekliyoruz. Elinde bilgi, belge fotoğraf veya görüntü olan vatandaşlarımızın bunları bizzat belediyemizin basın birimine veya vakfikebirbelediyesi061@gmail.com mail adresimiz aracılığıyla bizlere ulaştırmalarını rica ediyorum.

-Bizlere ulaştıracağınız bilgi, belge, fotoğraf veya görüntüleri kopyalayarak sizlere iade edeceğiz.

-Sizlerden bizlere gelecek olan tüm tarihi belgeleri getirenin belirttiği isim ile arşivleyecek ve kullanılması gerekiyorsa bu isim belirtilerek kullanılacaktır.

-Çocuklarımıza ve torunlarımıza bırakabileceğimiz bu önemli miras için hepinizin duyarlılık göstereceğine inanıyor, saygılar sunuyorum.

Bilgi için telefon: 0462 841 50 08