SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
CANLI DESTEK

Başkanımızın Cumhuriyet Bayramı mesajı

28 Ekim 2022 Cuma

Vakfıkebir Belediye Başkanımız Muhammet Balta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkanımız mesajında şunları söyledi; “Aziz Milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kanını, canını ortaya koyarak kazandığı milli mücadelenin 99. yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

Cumhuriyetimizi korumak, ecdadımızın mirasına sahip çıkarak onu gelecek nesillere aktarmak hepimizin görevidir.

Milletimiz, kurtuluş mücadelesiyle hürriyeti, ülkesi ve bayrağına asla gölge düşürmeyeceğini, boyunduruk kabul etmeyeceğini, bağımsızlığını hiçbir şekilde terk etmeyeceğini tüm Dünya'ya ilan etmiştir.

Anadolu’da bin yıldır birlikte yaşadığımız, aynı toprağı vatan bildiğimiz, aynı bayrağı kutsal saydığımız, vatan savunmasında aynı siperde şehit olduğumuz ve Cumhuriyeti birlikte kurduğumuz halkımızla, her zaman bir bütün olmaya devam edeceğiz.

Günümüzde çeşitli yollarla ülkemizi bölmek, parçalamak, diz çöktürmek isteyen iç ve dış güçler, bundan 99 yıl önce dedelerimizden vatanımızı, topraklarımızı almak isteyenlerin torunlarıdır.

Unuttukları gerçek şudur ki, Türk Milleti var oldukça, ezanımızı dindirmeye, bayrağımızı indirmeye, bizi bölmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.

Bir olacağız, beraber olacağız. Vatanımızın düşmanlarına göz açtırmayacağız.

Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz vatanımızın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını feda eden tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize minnet ve saygılarımı sunuyorum.

Milletimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.