SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
CANLI DESTEK

Başkanımızın 19 Mayıs mesajı

19 Mayıs 2018 Cumartesi

Belediye Başkanımız Muhammet Balta, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkanımız mesajında şunları söyledi;

“Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğimizin teminatı gençlerimize emanet ettiği bu gün, İstiklal mücadelemizin de başlangıcı niteliğini taşıyor. 19 Mayıs 1919’da Samsun'da başlayan bağımsızlık mücadelesi dalga dalga yurdumuza yayılmış ve milletimizin azmi ve inancı ile birleşerek, bu kutlu mücadelenin sonunda Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti’nin istiklalinde gençlerin cephenin en ön saflarında verdiği kararlı mücadele büyük bir yer tutmaktadır.

Sevgili Gençler; Aziz şehitlerimizin canları pahasına savundukları bu vatan üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği, istiklal şuuruyla yetişen sizlere emanet edildi. Sizlerin, kendine güvenen, donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlere sahip çıkan, çalışkan ve üretken insanlar olarak yetişmeniz hepimizin görevidir. Sizlere güveniyor, ülkemizin geleceğe taşınması için azimle ve özveriyle çalışacağınıza gönülden inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşları ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını tebrik ediyorum” dedi.