SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
CANLI DESTEK

Başkanımızın Cumhuriyet Bayramı mesajı

29 Ekim 2021 Cuma

Vakfıkebir Belediye Başkanımız Muhammet Balta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkanımız mesajında şunları söyledi;

Bugün 98.yılını coşkuyla kutladığımız Cumhuriyetimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, Milletimizin hürriyet ve istiklal aşkıyla bağımsızlığına kavuşabilmek için verdiği milli mücadelenin ardından elde edilmiş büyük bir zaferin sonucudur.

Vatanımız, bayrağımız ve mukaddesatımız uğruna her türlü zorluğa göğüs geren kahraman evlatlarımız Malazgirt'ten Çanakkale'ye kadar tarihin her döneminde istiklal ve istikbalimize göz dikenlerin, geleceğimizi karartmaya teşebbüs edenlerin hesaplarını daima hezimete uğratmıştır.

Bizlere düşen görev; ecdadımızdan aldığımız tarihi mirasın sorumluluğunu hisseden, bu günü kavrayan ve geçmişini bilerek geleceğe yürüyen gençler yetiştirmektir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin ne şartlarda kurulduğunu, yokluklar ve imkânsızlıklar içinde nasıl bir kahramanlık destanının yazıldığını nesillerimize iyi anlatmalıyız.

Millet olarak el birliği çalışmaya devam etmeli, kardeşçe birbirimizi kucaklamalıyız.

Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımızın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını feda eden tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize minnet ve saygılarımı sunuyorum.

Aziz Milletimizin ve hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.