SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
CANLI DESTEK

Başkanımızın Kurban Bayramı mesajı

19 Temmuz 2021 Pazartesi

Vakfıkebir Belediye Başkanımız Muhammet Balta Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkanımız mesajında şunları söyledi:

Kurban Bayramı’na bizleri kavuşturan Rabbimize hamdolsun.

Gerek kesilen kurban etlerinin ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasıyla, gerekse hediyeleşme, ziyaretleşme ve ikramlarla Kurban; Allah yolunda samimiyetin, cömertliğin, teslimiyetin sevgi, vefa ve fedakârlığın ifadesidir.

Bayram sevincimizi ailemizle paylaşalım; hayatın yükünü birlikte omuzladığımız eşlerimizi, evlerimizin neşesi çocuklarımızı sevindirelim. Varlık sebebimiz olan anne ve babalarımızın gönüllerini hoş tutalım.

Akrabalarımızı, komşularımızı, dostlarımızı, arkadaşlarımızı yeniden hatırlayalım. Hastalara, öksüzlere, yetimlere, kimsesizlere, şehit yakınlarına, gazilerimize, ülkemize sığınan kardeşlerimize bayram sevincini yaşatalım.

Yüreklerimizdeki küskünlük, kin, nefret yüklerinden kurtulalım; barışalım, barıştıralım.

Maalesef günümüzde zulme maruz kalan, savaş ve terör sebebiyle evinden yurdundan ayrılıp mülteci durumuna düşen, bayramın mutluluk ve heyecanını doyasıya yaşamaktan mahrum kalan Müslümanlar var.

Filistin’de, Kudüs’te, Suriye’de ve sadece Rabbimiz Allah dedikleri için zulme ve katliama uğrayan Myanmar'daki Müslüman kardeşlerimiz için dua edelim.

Pandeminin devam ettiği bugünlerde temizlik, sosyal mesafe ve maske kurallarını uygulamaya devam ederek, aşılarımızı mutlaka yaptıralım.

Rabbimizin izni, aşılamanın da etkisiyle önümüzdeki bayramlarda yaşadığımız pandemi sıkıntılarını aşacağımıza ve daha büyük bir huzur ve coşkuyla yaşayacağımız bayramlara kavuşacağımıza gönülden inanıyorum.

Aziz milletimizin ve İslam Aleminin Kurban Bayramı’n kutluyor; bayramın ülkemize, İslam coğrafyasına ve tüm insanlığa sağlık, barış, huzur ve mutluluklar getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.