Sefa SAKA | sefa.saka@gmail.com | Trabzon loading
CANLI DESTEK

Başkanımızın Öğretmenler Günü mesajı

25 Kasım 2019 Pazartesi

Vakfıkebir Belediye Başkanımız Muhammet Balta 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkanımız mesajında şunları söyledi;

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği’ni kabul ettiği 24 Kasım’ı her yıl öğretmenler günü olarak kutluyoruz.

Bu anlamlı gün öğretmenlerimizi hatırlamak ve onlara verdiğimiz değeri ortaya koymak açısından çok önemlidir.

İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet ve kültür inşasıdır. Özellikle bilimin, bilginin ve teknolojinin her geçen gün değer kazandığı günümüzde, toplumlar sahip oldukları eğitimli ve nitelikli insan gücü ile var olabilmektedirler. Bu nedenle öğretmenlerimize büyük görevler düşmektedir.

İlim ve irfan sahibi kimselere hürmet göstermeyi şiar edinmiş bir milletin, ilk emri ‘oku’ olan bir ümmetin mensupları olarak kıymetli öğretmenlerimiz her zaman baş tacımızdır.

Geleceğimizin teminatı, en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın, milli kültür ve tarihimize bağlı değerlerle yetişmeleri için, ilçemiz ve ülkemizin her yerinde fedakarca görev yapan tüm öğretmenlerimize minnettarız.

Bu vesileyle ömrünü eğitmeye ve öğretmeye adayan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.