SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
CANLI DESTEK

Başkanımızın Ramazan ayı mesajı

13 Nisan 2021 Salı

Vakfıkebir Belediye Başkanımız Muhammet Balta Ramazan ayının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkanımız mesajında şunları söyledi; “İyiliklerin, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının yoğunlaştığı, birlik ve beraberliğimizin daha da pekiştiği onbir ayın sultanı Ramazan ayına kavuşmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Zekât, fitre ve sadakalarla Müslümanlar arasında paylaşma ve dayanışma bilinci güçlendiren kardeşlik ve dostluk duyguları daha da pekişmesine vesile olan ramazan ayı, kalplerimizde, evlerimizde ve yeryüzünde eşsiz bir manevi atmosfer oluşturmaktadır.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronovirüs süreci dolayısıyla bu Ramazan ayında da büyüklerimizle, akrabalarımızla, arkadaş ve komşularımızla birlikte olduğumuz iftar sofralarımızdan uzak kalacağız.

Bizlere düşen görev, yaşadığımız bütün sıkıntıların birer imtihan vesilesi olduğu unutmadan maske, mesafe ve temizlik kurallarını harfiyen uygulayarak bu zor günlerin geçmesini sabırla beklemektir.

Bu vesileyle rahmet ayı ramazanın gönüllerimize huzur, hanelerimize bereket, ülkemize ve tüm İslâm âlemine hayırlar getirmesini diliyorum.

Rabbim; bu zor günleri geride bırakarak önümüzdeki Bayramlarda, bizlere birbirimizi kucaklama nimetini yeniden nasip eylesin.