SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
CANLI DESTEK

Başkanımızın yeni yıl mesajı

31 Aralık 2020 Perşembe

Vakfıkebir Belediye Başkanımız Muhammet Balta yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkanımız mesajında şunları söyledi; “Bir yılı daha geride bırakıyor, yeni umutlarla yeni bir yıla hazırlanıyoruz.

2020 yılı yaşanan Koronavirüs vakaları nedeniyle dünyamız ve ülkemiz adına zorlu süreçlerden geçtiğimiz bir yıl oldu. İnsanların sağlıkları tehdit altına girerken çok üzücü ölümler yaşandı. Virüs dışında yaşanan doğal afetlerle de ülke olarak acı günler geçirdik. Ahirete irtihal eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, hastalarımıza acil şifalar diliyor, yaşanan olumsuzlukların yeni yılda son bulmasını temenni ediyorum.

Geleceğimizin ümit ettiğimiz gibi olabilmesi için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmemiz gerekiyor.

Vakaların düşüşe geçtiği ve aşının ülkemize geldiği bugünler de mesafe, maske ve temizlik kurallarını aksatmadan uygulamaya devam edelim.

Bizlerde belediye olarak pandemi sürecinin başladığı ilk günden itibaren üzerimize düşen görevleri yerine getiriyor, halkımızın toplu olarak kullanımında olan yerleri düzenli olarak dezenfekte ediyoruz. Yine işsiz kalan ve ihtiyaçlı insanlarımıza destek olmaya gayret gösteriyoruz.

Pandemi koşullarının yaşandığı bu yıl içerisinde çok önemli hizmetler ve projeler de gerçekleştirdik.

Vakfıkebir Ekmek Temalı Millet Bahçesi Projemiz iki üç ay içerisinde tamamlanacak.

Yaklaşık olarak 3 bin kişiye iş ve aş kapısı olacak olan Vakfıkebir Organize Sanayi Bölgemizin yeni yolunun ve altyapısının yapım çalışmalarına başlanıldı.

Vakfıkebir İlçe Emniyet Müdürlüğü binası ve Vakfıkebir Fen Lisesi için inşa edilen 200 kişilik öğrenci yurdu tamamlandı.

Tonya yolu güzergahında girişimlerimiz sonucunda Karayolları tarafından başlatılan kavşak çalışmaları ile bu bölgede yaşanan trafik sorunları çözümlenmiş oldu.

Çarşı Mahallesi Cezaevi Caddesi, Büyükliman Mahallesi Hasan Cemil Güç Caddesi ve Kirazlık Yeni Mahalle Ömer Nakkaş Caddesinin toprak işleri, sanat yapıları, yağmur suyu, çevre düzenlemeleri, parke taşı döşeme çalışmalarını kapsayan proje Büyükşehir Belediyemiz tarafından tamamlanarak halkımızın hizmetine sunuldu.

46 Mahallemizin tamamında yol bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirdik.

2021 yılında da ilçemizin vizyonunun gelişmesi, modern ve yaşanılabilir bir kent olması yolunda çalışmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle tüm hemşerilerimin yeni yılını kutluyor, 2021 yılının ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum.