SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
CANLI DESTEK

Belediyemizde devir teslim töreni yapıldı

06 Nisan 2024 Cumartesi

YENİ BAŞKANIMIZ GÖREVİ DEVRALDI

İlçemize 10 yıl belediye başkanı olarak hizmet eden Sayın Muhammet Balta, 31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde yeni Belediye Başkanımız olarak seçilen Sayın Fuat Koçal’a görevini devretti.

VAKFIKEBİR’İN HİZMETİNDE OLMAYA DEVAM EDECEĞİM

Devir teslim töreninde konuşan Sayın Muhammet Balta; “2 Nisan 2014 tarihinde bu görevi bir abimizden devir almıştım. Şimdi bende halkımızın kararı ile Fuat Koçal beyefendiye devredeceğim. Bu ilçeye hizmet etme onurunu bana yaşatan Vakfıkebir halkına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Hizmet nasip işidir. Bunu bana nasip eden Rabbimize de şükrediyorum. Görev sürem içerisinde herkesin belediye başkanı olmaya gayret ettim. Olaysız bir seçim süreci yaşanmasına katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Vakfıkebir’in huzuru, barışı, kardeşliği her şeyin önündedir. Bu bizim önceliğimizdir. Seçim sürecinde hiçbir adayı hedef almadan, itibarsızlaştırmadan bir kampanya yürüttüm. Bundan sonraki süreçte de Vakfıkebir’in hizmetinden olmaya, ne zaman bilgimize, düşüncemize ihtiyaç duyulursa Vakfıkebir’in çıkarları doğrultusunda yanında olmaya devam edeceğiz. Bundan sonra çalışma zamanı, hizmet zamanı. Herkes elini taşın altına koyacak” diye konuştu.

VAKFIKEBİR’İN HİZMETE BİRLİĞE BERABERLİĞE İHTİYACI VAR

Daha sonra söz alan Vakfıkebir Belediye Başkanımız Sayın Fuat Koçal ise; “31 Mart yerel seçimlerinde bizi tercih eden, teveccüh gösteren 6484 güzel seçmenine sonsuz teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte bana oy vermeyen insanlarımızın sevgisini saygısını, beğenisini kazanmak için elimden geleni yapacağım. Bunun için gayret göstereceğim. Muhammet kardeşimizle biz yıllardan beri arkadaşız, kardeşiz. Bu kardeşlik bunda sonra da devam edecek. Vakfıkebir’de oyun kurmaya çalışanların oyununa gelmeyelim. Bu birliği bozmak isteyenler çürük yumurtadır. Vakfıkebir’in iyiliğini istemeyen, geleceğine ipotek koymaya çalışanlardır. Güzel kardeşimden devir aldığım bu bayrağı daha ileriye taşımak için elimden gelen gayreti göstereceğim. ‘Vakfıkebir’de yeni bir sayfa açacağız’ dedik. Yeni bir sayfa açacağız. Yeni sayfada Vakfıkebir’de dedikodu siyasetini bırakalım. Muhammet benim kardeşim. Ben onu çok seviyorum, inanıyorum ki oda beni çok seviyor. Hiçbir problemimiz yok. Asla da olamaz. Bu oyunlara geleyim. Ben devlet tecrübesi olan, devletin deneyiminden geçmiş bir kardeşinizim. Seçim süreci boyunca çok yalan yanlış haberler yapıldı. Bunlara asla itibar etmedim. Yine de etmiyorum. ‘Devletimiz bizi bilir, biz devletimizi biliriz’ dedim. Türkiye Yüzyılında devlet aklını önceleyen bir sistemi oluşturup böyle devam edeceğiz. Hiçbir dedikodu bizi yolumuzdan çeviremez. Birleştirici, bütünleştirici olalım. Bu bir bayrak yarışıdır, bu bir hizmet yarışıdır. Hizmet yarışından olalım. Vakfıkebir’i ayağa kaldırıp hak ettiği seviyeye çıkarmak mecburiyetimiz var. Bunu hep birlikte başaracağız. Bildiğim bir işi yapacağım. 20 küsur yıldır İller Bankasındayım. Son 7 yılı müdürlük yaptım. Vakfıkebir’in huzurunu bozmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Vakfıkebir’in hizmete, Vakfıkebir’in birliğe beraberliğe ihtiyacı var” dedi.