SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
CANLI DESTEK

Berat Kandiliniz mübarek olsun

06 Mart 2023 Pazartesi

Vakfıkebir Belediye Başkanımız Muhammet Balta, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkanınız Muhammet Balta mesajında şunları söyledi; “Ramazan ayının habercisi Berat Kandiline bizleri ulaştıran Rabbimize Hamdolsun.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (S.A.V.) “Şâban ayının on beşinci gününü oruçlu geçirin. Gecesinde ise ibadete kalkın. Çünkü o gece güneş batınca Allah’u Teâla en yakın semaya tecelli ederek fecir doğuncaya kadar: ‘Bağışlanma dileyen yok mu, onu bağışlayayım! Rızık isteyen yok mu, ona rızık vereyim! Musibete uğrayan yok mu, ona afiyet vereyim...’ buyuruyor.

Berat Kandili yenilenme, Ramazan’ı Şerife, günah ve yüklerimizden beraat ederek girme gecesidir.

Mübarek gün ve geceler bizlere vicdanımızı muhasebeye çekme, kırılan kalpleri onarma ve gönül bağlarımızı güçlendirme imkanı sunuyor.

Berat Gecesini fırsat bilelim. Dargınlık ve küskünlükleri terk ederek yerine sevgi, muhabbet ve kardeşlik duygularını ön plana çıkaralım.

Bu gecede, deprem felaketinde etkilenen kardeşlerimiz için dua edelim. Asrın felaketinde ebediyete irtihal eden kardeşlerimize Yüce Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifalar diliyorum.

Berat Kandiliniz Mübarek olsun. Bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesini diliyor, semaya açılacak ellerin, yapılacak olan duaların Allah katında kabul olmasını temenni ediyorum.