Sefa SAKA | sefa.saka@gmail.com | Trabzon loading
CANLI DESTEK

Çanakkale geçilmez

18 Mart 2018 Pazar

Vakfıkebir Belediye Başkanımız Muhammet Balta Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkanımız mesajında şunları söyledi;

"18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale Deniz Zaferiyle elde edilen başarı tarihin akışında çok önemli bir dönüm noktası olmuştur. Yok, edilmek istenilen Milletimiz, Çanakkale’nin geçilmeyeceğini tüm dünyaya güçlü şekilde ilan etmiştir.

Çanakkale’yi geçilmez kılan, Türk Milletini yenilmez yapan ve birliğimizi dağılmaz duruma getiren, inanç ve değerlerimizin kararlılığıdır.

Çanakkale Destanını yazan Mehmetçiklerimiz bugün de aynı inançla dış güçler tarafından desteklenen terör örgütlerine karşı, Afrin’de yeni bir destan daha yazmaktadırlar.

Milletimiz, dün olduğu gibi bugünde mukaddes vatanımızın korunması için canlarını veren şehitlerimizi ve gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacak, onların bıraktıkları kutsal mirasa, vatanımıza ve bayrağımıza onurla sahip çıkacaklardır.

Büyük bir imanın, muazzam bir azmin ve sarsılmaz bir kararlılığın timsali olan Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. yıl dönümünü kutlarken, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız için canlarını feda etmiş tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum".