SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
CANLI DESTEK

Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için dua edelim

17 Şubat 2023 Cuma

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Muhammet Balta mesajında şunları söyledi; Deprem felaketinin acısını derinden yaşadığımız bugünler de Miraç Kandilimizi idrak edeceğiz.

Kandil geceleri dua, ibadet ve tefekkürle Rabbimize olan imanımızı güçlendirmek, dargınlıkları gidermek, nefislerimizi terbiye etmek ve hayatımızın muhasebesini yapmak için önemli birer fırsattır.
Millet olarak en büyük gücümüz birliğimiz, beraberliğimiz ve inancımızdan aldığımız kardeşliğimizdir. Bu mübarek günlerde aramızdaki kırgınlıkları ortadan kaldıralım. Gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açalım.

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in örnek yaşamını, hayatımıza yansıtarak, davranışlarımızı O’nun ahlâkına, emir ve tavsiyelerine göre şekillendirebilmek için gayret gösterelim.

Deprem bölgesinde ki kardeşlerimiz için bol bol dua edelim.

Miraç Kandiliniz mübarek olsun. Bu gecenin Müslümanların birlik ve beraberliğine, insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını temenni ediyorum. Deprem felaketinde ebediyete irtihal eden tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.