SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
CANLI DESTEK

Gençlerimiz en büyük güvencemizdir

18 Mayıs 2020 Pazartesi

Vakfıkebir Belediye Başkanımız Muhammet Balta, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkanımız mesajında şunları söyledi; 19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen milletimizin varoluş mücadelesinin ilk adımıdır.

Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bundan 101 yıl önce başlattığı bağımsızlık mücadelesiyle hür yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiştir.

Samsun'da başlayan bağımsızlık mücadelesi dalga dalga yurdumuza yayılmış, bu kutlu mücadelenin sonunda Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur.

Bu önemli günü Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutluyor olmamız, gençlerimize verdiğimiz değeri göstermektedir.

Ülkemizin en büyük güvencesi olan gençlerimizin; eğitimli, donanımlı, milli ve manevi değerlerimize bağlı bireyler olarak yetişmesi en büyük arzumuzdur.

Sevgili Gençler; aziz şehitlerimizin canları pahasına savundukları bu vatan üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği, istiklal şuuruyla yetişen sizlere emanet edildi.

Bu değerli emaneti yaşatmak, korumak ve gelecek kuşaklara aktarmak, en büyük görev ve sorumluluğunuzdur.

Sizlere güveniyor, ülkemizin geleceğe taşınması için azimle, gayretle ve özveriyle çalışacağınıza gönülden inanıyorum.

Değerli Hemşehrilerim;

Koronavirüs önlemleri dolayısıyla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı da ilk kez evlerimizde kutlayacağız.

Normalleşme sürecinin başladığı bugünler de sosyal mesafe, izolasyon ve hijyen kurallarını harfiyen uygulayalım.

Evlerimizden çıktığımızda maske takmak hem kendimizi hem de çevremizdeki insanları korumak için hayati önem taşımaktadır.

Koronavirüs ile bu güne kadar devletimizin ve bireysel olarak bizlerin verdiği mücadelenin boşa gitmemesi için lütfen tedbiri elden bırakmayalım.

Bizlere bu vatanı emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklalimiz ve bayrağımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

Gençlerimizin ve vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”