SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
CANLI DESTEK

İyiki doğdun Hira

23 Nisan 2020 Perşembe

Hira Çolakoğlu 6 Nisan’da 9 yaşına girdi. Anne ve babası Güler ve Güngör Çolakoğlu Elazığ ilimizde 112 Acil Servis İstasyonunda görev yapıyorlar. Covid -19 salgın hastalığı dolayısıyla okullarında kapanmasıyla birlikte çocuklarını korumak isteyen Çolakoğlu Ailesi Hira ve ağabeyini Yalıköy Mahallemizde ikamet eden babaannesi ve dedesinin yanına gönderdiler. Bütün yaş günlerini anne ve babasının yanında kutlayan Hira bu yaş gününde kutlama yapılamamasından dolayı çok büyük üzüntü yaşadı.
Hira’nın Annesi Güler Çolakoğlu Vakfıkebir Belediye Başkanımız Muhammet Balta’ya sosyal medya üzerinden ulaşarak yaşanılanları anlattı, “Sayın Başkanım kızım doğum günü pastası alınamadığı için 9 yaşına giremeyeceğim diyerek her aradığımda ağlıyor. Sizden ricam ona bir sürpriz yapabilir misiniz” diye sordu.
Belediye Başkanımız Muhammet Balta mesaj karşısında oldukça duygulandı ve hemen iletişim bilgilerini alarak çocuklar için en anlamlı gün olan 23 Nisan’da Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta, İlçe Emniyet Müdürü Merthan Çelikdağ ve İlçe Jandarma Komutanı Safa Akgün ile birlikte Yalıköy Mahallemizdeki evlerine gittiler.
Yapılan bu sürpriz karşında oldukça mutlu olan Hira kendisi için Belediye Başkanımız Muhammet Balta’nın hazırlattığı pastadaki mumlara üfleyerek doğum gününü kutladı.
İyiki doğdun iyiki varsın ‘Hira’