SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
CANLI DESTEK

Kahramanlık destanı

14 Temmuz 2021 Çarşamba

Vakfıkebir Belediye Başkanımız Muhammet Balta, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. Yıldönümü, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkanımız Muhammet Balta mesajında şunları söyledi; “15 Temmuz, tarihimizin en büyük ihaneti karşısında aziz milletimizin canıyla, kanıyla yazdığı onurlu destanın adıdır.

15 Temmuz 2016’da, insanlarımızın temiz dini duygularını hain emellerine alet ederek, küresel güç odaklarının taşeronluğunu yapan ihanet şebekesi eğitim ve hizmet kisvesi altında gizli emellerini gerçekleştirmek istemiştir. Bu ihanet şebekesi, varlığımızı, özgürlüğümüzü, vatanımızı, kardeşliğimizi ve geleceğimizi hedef almıştır.

Aziz Milletimiz, ülkemizi bölmek, parçalamak ve kardeşkanı akıtmak isteyen hainlere karşı tıpkı İstiklal Marşımızda yazdığı gibi göğsünü siper ederek tarihte eşi benzeri görülmemiş büyük bir kahramanlık destanı yazmıştır.

251 canımız gözünü kırpmadan şahadete koşmuş, 2 bin 196 vatandaşımız yaralanarak, gazilik payesi kazanmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Şehitler Köprüsü, meydanlar, caddeler, sokaklar vicdansızca bombalanmıştır.

Kendi menfaatleri için başkalarının maşası olan terör örgütü ve onun işbirlikçileri karışlarına ölüme meydan okuyan bir milletin çıkacağını hesaplamamışlardır.

O Gün, Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla hep birlikte meydanlara inerek bütün Dünya’ya Türk’ün bileğinin bükülmeyeceğini ve hiçbir zaman teslim olmayacağını gösterdik.

O karanlık gecede; Malazgirt, Kut’ül Amare, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı ruhu bir kez daha tezahür etmiştir.
Şairin Nurullah Genç’in dediği gibi; “Tasalanma yiğidim, zaman bizden yanadır. Külümüzden yükselen duman bizden yanadır. Son durak, son ilahi ferman bizden yanadır. Dünya düşman olsa da iman bizden yanadır.”

15 Temmuz’u hiçbir zaman unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız.

Rabbim bizlere bir daha 15 Temmuzları yaşatmasın.

15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Gününde, hain darbe girişiminin seyrini değiştiren Ömer Halisdemir ve darbeye direnerek, bu uğurda Hakk’ın rahmetine kavuşan, acılarını hala yüreğimizde hissettiğimiz Şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum. Büyük bir cesaret ve direniş gösteren aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum.