SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
CANLI DESTEK

Toplu iş sözleşmesi imzalandı

13 Temmuz 2023 Perşembe

Vakfıkebir Belediye Başkanımız Muhammet Balta ile Hak-İş Konfederasyonu Hizmet - İş Sendikası yetkilileri ile yapılan görüşmeler mutlu sonla bitti.

Vakfıkebir Belediyemizde çalışan toplam 52 işçi için 1 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Toplu iş sözleşmesini Vakfıkebir Belediye Başkanımız Muhammet Balta, Hak-İş Konfederasyonu Hizmet - İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı Şevket Çelik, Şube Başkan Yardımcısı Mahmut Keleş, Vakfıkebir Belediyesi Personel Limited Şirketi Müdürü Ali Mollaahmetoğlu, ve Sendika Temsilcileri Muhammet Sinan ile Erdal Bilgin imzaladılar.

İmza töreninden sonra konuşan Belediye Başkanımız Muhammet Balta, “Çalışma hayatım boyunca çalışanları her zaman kurumun paydaşları olarak gördüm. Gerek işçi arkadaşlarımızın gerek memur arkadaşlarımızın geçmişten gelen sorunları ile ilgili çok caba sarf ettim. Tüm çalışma arkadaşlarımın bu kurumu sahiplenmelerini arzu ediyorum. Bu kurum onlarındır. Sevecekler, sahiplenecekler ve onun için dertlenecekler. Biz hizmet sektöründeyiz, halkımızın hizmetkarıyız. Ücretin azlığı veya çokluğu kurumumuza bakışınızı asla değiştirmemelidir. Bu sözleşmesinin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Hak-İş Konfederasyonu Hizmet - İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı Şevket Çelik ise, “52 arkadaşımız ile ilgili yürütmekte olduğumuz toplu iş sözleşmesinde imzaları attık. Başkanımız işçi arkadaşlarımızı enflasyona ezdirmemiştir. İşçi dostu, değerli Vakfıkebir Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Balta’ya 52 arkadaşımız adına teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi.