SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
CANLI DESTEK

Vakfıkebirimize dev yatırım

21 Aralık 2022 Çarşamba

Vakfıkebir İlçemize DSİ tarafından 5 adet tersip bendi, 2 adet yaya köprüsü, 4395 metre taşkın kontrol yapısı yapılacak. İlçe Merkezimizdeki Fol Deresi ile 9 adet yan derede yapılacak olan yatırımların yapım sözleşmeleri, DSİ Bölge Müdürü Cengiz Han Kılıçaslan ile yüklenici firma ADM Mimarlık İnşaat Anonim Şirketi arasında imzalandı.

Yapılacak olan çalışmalarla ilgili bilgi veren Vakfıkebir Belediye Başkanımız Muhammet Balta, “Bölgemizde iklime bağlı olarak zaman zaman sel ve su taşkınları ile karşılaşıyoruz. Yaşanabilecek doğal afetlere önceden önlem almak amacıyla yapılacak olan yatırımlara büyük önem veriyor ve yakında takip ederek ihtiyaçlar doğrultusunda gerçekleşmesi için taleplerde bulunuyoruz. Bu gayretlerimizin karşılığını da alıyoruz. DSİ tarafından ilçe merkezimizden geçen Fol Deresi ve 9 yan dere üzerinde yapılacak yeni yatırımların sözleşmesi imzalandı. Vakfıkebirimize hayırlı olsun. Sözleşme bedeli 33 milyon 853 bin TL olan yeni iş kapsamında 5 adet tersip bendi, 1813 metre betonarme U kanal, 1453 metre beton ağırlık duvar, 601 metre kargir duvar, 527 dere yatağı kaplama, 177 adet kaskat, 6 adet menfez ve 2 adet yaya köprüsü yapılacak. İmalatlar Fol Deremiz ile 9 adet yan derede yapılacak ve en geç 750 günde tamamlanacak. Böyle önemli bir yatırımın ilçemize gelmesini sağlayan Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Prof. Dr. Vahit Kirişci’ye, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı, AK Parti Trabzon Milletvekilimiz Sayın Muhammet Balta’ya, AK Parti Trabzon Milletvekillerimiz Sayın Adnan Günnar’a, Sayın Bahar Ayvazoğlu’na, Sayın Salih Cora’ya, DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Sayın Lütfi Akca’ya, DSİ 22. Bölge Müdürü Sayın Cengiz Han Kılıçaslan ve emeği geçen herkese ilçem adına teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanı Ahmet Uzun ise, Vakfıkebir’e hizmet etmek için yoğun bir gayretle çalıştıklarını belirterek, “İlçemize hem kamu hem yerel anlamda çok önemli hizmetler almaya devam ediyor. Bir yanda 3 bin vatandaşımıza iş ve aş kapısı olacak olan Organize Sanayi Bölgemizin altyapısı ve yeni yolu yapılırken, diğer tarafta doğalgaz çalışmalarımız başladı. Şimdide Fol Deremiz ve yan dereler üzerinde yapılacak olan 5 adet tersip bendi, 2 adet yaya köprüsü, 4395 metre taşkın kontrol yapısı için yüklenici firma ile sözleşme imzalandı. İlçemize 33 milyon 853 bin TL’lik yeni bir yatırım daha geliyor. Hayırlı, uğurlu olsun. Vakfıkebirimiz için çalışmaya, hizmet üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.