SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
CANLI DESTEK

Vatan topraklarımız şehit ve gazilerimizin emanetidir

19 Eylül 2020 Cumartesi

Belediye Başkanımız Muhammet Balta 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkanımız mesajında şunları söyledi;

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e "Mareşal" rütbesi ve "Gazilik" unvanının verildiği 19 Eylül tarihi ülkemizde Gazilerimize armağan edilerek Gaziler Günü olarak kutlanmamaktadır.

Ülkemizin topraklarını korumak ve savunmak adına, üstün bir cesaret örneği göstererek en güç koşullar altında bile canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehit ve gazilerimiz her zaman onur kaynağımız olmuştur.

Bizler İlahi hakikate inanmış ve amel etmiş bir milletiz; şehit olursak Hak katında nurlanır, gazi olursak yeryüzünde onurlanırız. Ve bugün sıkmaya kalksak, şüheda fışkıracak bu topraklar üzerinde huzur ve güven içerisinde yaşıyorsak; bunu kuşkusuz vatanı uğruna toprağa düşen şehitlerimize ve yıkılmaz birer sura dönüşen gazilerimize borçluyuz

Bu kutsal vatan topraklarımız bizlere şehit ve gazilerimizin emanetidir. Bizler de onların bu kutsal emanetlerini gelecek nesillere aktarmaya devam edeceğiz.
Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Hayatta olan gazilerimize minnet ve saygılarımı sunuyor, Gaziler Günü’nü kutluyorum.