SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
CANLI DESTEK

Yeni yılda yeni projeler yapacağız

07 Aralık 2017 Perşembe

Vakfıkebir Belediye Başkanımız Muhammet Balta, mahalle muhtarlarımız ile bir toplantı düzenledi. Toplantıya, AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanımız Enver İskenderoğlu, Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Salih Birincioğlu ve belediye meclis üyelerimiz de katıldılar.

BAŞKANIMIZA GÜVENİYORUZ

Yalıköy Yeşilyalı Köfte Salonunda düzenlenen toplantı da ilk olarak söz alan, Vakfıkebir Muhtarlar Derneği Başkanı İzzet Cilingir, “Bu tablo Vakfıkebir’de yapılan hizmetlerin yansımasıdır. Başkanımız yaptığı hizmetlerle hem muhtarların hem de vatandaşların yüzlerini güldürdü. Kendisinin il genel meclisi üyeliği yapmış olması bizim için büyük avantaj oldu. İnşallah 2019 yılı sonuna kadar Vakfıkebir’de asfaltsız ve betonsuz yol kalmayacak. Başkanımıza güveniyor, hizmetleri için sonsuz teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

HİZMETLERİMİZ SÜRECEK

Daha sonra konuşan AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanımız Enver İskenderoğlu, “Siz değerli muhtarlarımızın yüzünü gülerken görmek bizleri mutlu ediyor. Yüzünüzü güldüren değerli Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah hep birlikte hem 2018 yılında hem de 2019 yılı ve sonrasında başkanımızla birlikte hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

SORUNLARA KALICI ÇÖZÜMLER

Belediye Başkanımız Muhammet Balta ise, “Burada İl Genel Meclisi üyeliğimiz döneminde birlikte çalıştığımız muhtarlarımız var. O dönemle bu dönemi karşılaştırdığımızda il özel idare döneminden kat kat daha fazla hizmet yaptığımızı söyleyebiliriz. Sorunları kökünden çözerek yolumuza devam ediyoruz. Sadece 2017 yılında 56 bin m³ beton yol, 40 bin m³ sanat yapısı (taş duvar), 21 kilometrelik yol genişlemesi, yeni yol açma çalışması, 2 bin 200 kilometre yağmur suyu hattı döşemesi yaptık. Ayrıca parke çalışmalarımız var. Vatandaşlarımızın ve muhtarlarımızın yapılan çalışmalardan memnun olduğunu gözlemliyorum. Daha fazlası için beklenti var. Bunun içinde zamana ihtiyacımız olduğunu ifade etmeliyim” şeklinde konuştu.

İLÇE MERKEZİMİZE DE BÜYÜK HİZMETLER YAPTIK

Başkanımız Muhammet Balta, “Kırsal da güzel çalışmalar oldu, merkezde neden yapılmıyor? Diye söylemler var. İlçe merkezimizde de çok önemli hizmetler yaptık. Kendi çalışmalarımızı yaparken diğer kurumlarında yapacağı çalışmaları takip ediyoruz. Fol Deresi ve Çevresi Projesi ile ilçemize muhteşem bir sosyal alan kazandırdık. Kanuni Sokak'ta örnek bir proje gerçekleştirdik. Yeni Cami Projemizle birlikte halkımızın beklentilerine cevap verdik. Şadırvan Projemizle tarihi şadırvanımız ve çevresi muhteşem bir görünüm kazandı. Çocuklarımız oynasınlar diye ilçemizin dört bir tarafını çocuk oyun parkları ile donattık. Çarşı, Cumhuriyet, Kemaliye, Kirazlık, Büyükliman ve Hacıköy mahallelerimizde parke çalışmaları yaptık. Eski sahil yolumuzu bölünmüş yol olarak kaldırımları ile birlikte yeniden düzenledik. Bu bölgedeki elektrik tellerini yeraltına aldık. Fol Deremizin Islah Projesinin ikinci etabının ihalesi yapıldı. Kısa zamanda çalışmalara başlanılacak.

ÖNCE ALT YAPI

İlk göreve geldiğimizde merkez Körez, Cumhuriyet, Kemaliye Mahallelerimizde bütün ana yollarımızı betonladık. Hacıköy ve Hürriyet Mahallelerimizde kanalizasyon çalışmaları gerçekleştirdik. Hacıköy Mahallemizde betonlama çalışmalarımızı bitirmek üzereyiz. Kirazlık Mahallemizde ihaleler yapıldı. Alt yapısı tamamlanan yerleri döktük, diğer yerlerde çalışmalarımız sürüyor. Büyükliman Mahallemiz de vatandaşlarımızın ciddi talepleri var. Alt yapı çalışmalarını tamamlayarak bu mahallemizin sorunlarını da çözeceğiz. Büyükliman, Hacıköy, Kirazlık ve Aydoğdu Mahallelerimizde su şebekesi çalışmaları yaptık. Çavuşlu-Demirci mahalle yolumuzda, Mahmutlu-Hamzalı Mahallelerimizin grup yolunda asfaltlama çalışmalar yaptık. Yalı Mahallemizde kanalizasyon ve yağmur suyu çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Tamamlanınca üst yapısını yapacağız. Merkez mahallelerimizde bu ve buna benzer çok sayıda alt yapı ve üst yapı çalışmaları yaptık. Bu çalışmalarımız belirlediğimiz plan dahilinde devam edecektir.

SU ŞEBEKESİ YENİLENECEK

Vakfıkebir ilçe merkezi su şebekesinin projesi hazırlandı. 2018 yılında ihaleye çıkacak. Yaklaşık olarak 25 milyon TL’lik bir proje. Doğalgaz çalışmaları yapılacak. Elektrik tellerinin yer altına alınması için çalışıyoruz. Buda ilçemizin her köşesinin kazılacağı anlamına geliyor.

DAHA GÜZEL BİR YERLEŞİM OLSUN İSTİYORUZ

Büyükşehir Belediyemizin yürüttüğü imar planı çalışması var. Olabildiğince belediye olarak müdahil oluyor herkesin eşit şartlarda imardan faydalanması için mücadele ediyoruz. Kentsel dönüşüm projesi, imar planları vatandaş mağduriyeti üzerine kurulmuş projeler değildirler. Hedef; daha güzel bir şehir yerleşimidir” dedi.

MERKEZE AĞIRLIK VERECEĞİZ

Yeni yılda ilçe merkezinde önemli çalışmalar yapmayı planladıklarını belirten Başkanımız Muhammet Balta, “2018 yılı programı ile alakalı şunu söylemeliyim. Merkezde çok ciddi projelerimiz var ve bu projelerimize ağırlık vereceğiz. 14 Şubat Caddemizde, Tonya Yolu Caddemizde, belediyemizin önünde projelerimiz var. Plajımızı ihale ettik, çalışmalara başlanılacak. Dolgu İmar Planı Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinden onaylanarak bakanlığımıza sunulan sahilimizle alakalı çalışmalarımız sürüyor. Yalıköy sahilimiz için muhteşem bir proje hazırladık. Bölgede ilk ve tek olma özelliği taşıyan projemizi yakında kamuoyu ile paylaşacağız. İskele bölgesi ile ilgili proje çalışmalarımız var. Yine karayollarımızla kavşak çalışmalarımız olacak. Sadece sokaklarımızı güzelleştirmek yetmiyor. Bunları korumamız lazım. Vatandaşlarımızın duyarlı olmasını bekliyoruz” dedi.