SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
CANLI DESTEK

Yık yap yapacak kadar zengin bir belediye değiliz

24 Ocak 2018 Çarşamba

Vakfıkebir AK Parti Ocak Ayı tanışma meclisi toplantısı, Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda yapıldı. Başkanımız Muhammet Balta toplantıda önemli açıklamalar yaptı.

VAKFIKEBİR OSB’DE ARSA TAHSİSİ YAPILACAK

Toplantıda açılış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Enver İskenderoğlu “CHP’nin ilçe başkanı Mehmet Keskin Bey’in bir eleştirisi vardı. Vakfıkebir de ne yapıldı? Diyorlar. İlçemizde yaptığımız hizmetleri görmemezlikten geliyorlar. Hastaneyi göremediler. 20 trilyonluk bir uygulama oteli yaptık onu göremediler. 500 kişilik bir öğrenci yurdu yaptık onu göremediler. Görmek istemediler. Vakfıkebir Devlet Hastanesinde Doktor yok, cihaz yok deniliyor. Biz göreve başladığımız gün 4 bin 500 metrekare bir hastanede yaklaşık 5 ya da 6 doktorla hizmet veriyordu. Bu gün 17 bin metre kara kapalı alanda toplam 29 doktorla hizmet veren bir Vakfıkebir Devlet Hastanemiz var. Günlük 2 bin hasta polikliniklerde muayene oluyor. Yoğun bakımlarımızı bu ay sonu itibari ile bir sınıf üste taşıyoruz. MR cihazımız kurulum aşamasında inşallah 15 Şubat itibari ile MR cihazımız faaliyete geçecek. Organize Sanayi Bölgesi için hak sahiplerine istimlâk bedeli olarak 10 trilyon civarında bir para ödemesi gerçekleştirildi. Organize Sanayi Bölgemizle ilgili olarak hazırladığımız proje onaylandı. İnşallah arsa tahsis sürecini başlatıyoruz. Askıya çıkacak. Bir ay askı süresi var. Bu süreç içinde neden çikolata fabrikası kurmuyorlar diyenler gelsinler, arsa tahsisi bizden kendileri çikolata fabrikasını kursunlar. Adliye Sarayı yerinin kamulaştırmasını sayın Belediye Başkanımız yaptı. Adliye sarayımızda inşallah programa aldırıp Vakfıkebir’imize kazandıracağız. İlçe Emniyet Müdürlüğü binamız içinde geri sayım başladı. Belediyemiz arsayı verdi. İnşallah birde Emniyet Müdürlüğü binasına kavuşacağız. Çevik Kuvvet birimi de Vakfıkebir de konuşlanmış olacak” dedi. Ardından İl Başkan Yardımcısı Mehmet Alp kısa bir konuşma yaptı.

KIRILMASI ZOR REKORLARA İMZA ATTIK

Daha sonra sözalan Vakfıkebir Belediye Başkanımız Muhammet Balta, şehitlerimize rahmet dileyerek konuşmasına başladı. Başkanımız Muhammet Balta, “4 yıl içerisinde Vakfıkebir’de kırılması zor rekorlara imza attık. 250 kilometre beton yol, 75 bin metreküp sanat yapısı (taş duvar) yaptık. Araç parkımızı 20 araç ve iş makinesi ile güçlendirdik. Fol Deresi Islahı, Yeni Cami Projesi, Şadırvan Projesi tamamlandı. Otelimiz Ramada markasıyla mart ayı sonunda açılacak. Dolgu imar planımızı büyükşehir belediyemizden geçirdik, bakanlık aşamasında sonuçlanması için takip ediyoruz. Kırsal da müthiş işler yapıldığı itiraf ediliyorlar. İlçe merkezini soruyorlar. Aslında biz gelir gelmez merkeze dokunduk. Körez, Cumhuriyet ve Kemaliye Mahallelerimizin yollarını beton döktük. Cumhuriyet, Çarşı, Kemaliye ve Büyükliman Mahallemizde yağmursuyu hattı ve parke çalışmaları yaptık. Hacıköy, Kirazlık, Büyükliman, Aydoğdu mahallelerimizin suyunu yaptırdık. Hacıköy ve Hürriyet Mahallelerimizin kanalizasyon çalışmalarını tamamladık, betonlama çalışmalarımız devam ediyor. Bunlar merkezde yapılmıştır. Çarşı, Cumhuriyet ve Hürriyet Mahallelerimizde elektrik tellerinin yer altına alınmasını sağladık. Büyükliman Mahallemizde bu çalışmalar halen devam ediyor. Alt yapıya büyük önem veriyoruz. Yık yap yapacak kadar zengin bir belediye değiliz. Gülbahar Hatun bölünmüş yolun ikinci kısmının ihalesi yapıldı, çalışmalara başlanılacak. Fol Deresi’nin ıslahı yapıldı bu çalışmalarda başlayacak. Bütün bu çalışmalarımızda bizlere destek olan başta Sayın Bakanımız Süleyman Soylu olmak üzere, değerli Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İl Başkanımıza ve teşkilatımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

EN BÜYÜK ÇALIŞMAYI VAKFIKEBİR BELEDİYESİ YAPTI

Son olarak söz alan AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar ise Vakfıkebir’de yaptığı ziyaretler sırasında vatandaşların hem hükümetin hem de belediye başkanının yaptığı hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getirdiklerini söyledi. Günnar, “ Vakfıkebir’de gördüğüm bu manzara beni ayrıca sevindirdi. Muhammet Balta kardeşimizin Vakfıkebir’in merkezinde, köylerinde ve yaylalarında yaptığı hizmetlere bakınca kendisinin belediye başkanı olması gerektiği şeklinde yaptığımız ısrarlarda ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha gördük. Dürüstlüğü, çalışkanlı ve dirayetiyle Vakfıkebir’in hak ettiği bir belediye başkanı olarak yoluna devam ediyor. Bugün Vakfıkebir’de dolaşırken eleştirisel bir şeyler varsa dile getirin diye söyledim. Ziyaretlerde halkımızın belediye başkanımızdan olan memnuniyetini gözlemledim. Sadece Vakfıkebir’de değil Düzköy’ün köylerinde, Akçaabat’ın yaylalarında da ne oluyor bu Vakfıkebir Belediye Başkanında demeye başladılar. Çevre Komisyonu Başkanımız, değerli dostum Muhammet Balta ile birlikte Tonya’nın yaylarından başlayarak, Akçaabat’ın, Of’un ve Çaykara’nın yaylalarında dolaştık. Sanat yapıları ile birlikte en büyük çalışmayı Vakfıkebir Belediye Başkanının yaptığını gördüm. Bu alkışlanması gereken hareketinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Yine tüm Trabzon’a hitap edecek önemli projelerinde beşinde koştuğunun da şahidiyim. Ülke olarak önemli bir aşamadayız. Türkiye’nin ilerlmesini istemiyorlar. Bugün Afrin cephesinde savaşıyoruz. Bir başka cephede olursa orada da savaşacak kudretteyiz Elhamdülillah. Bizlerde kapı kapı çalışarak tek başına güçlü bir iktidarın devamı için, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği için çok çalışmamız gerekir. Allah Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin. Bizim iman dolu göğsümüzle başaramayacağımız hiçbir şey yok. Türkiye öyle kolay kolay kenara atılacak bir ülke değildir. AK Partililer olarak hem ordumuzun hem milletimizin neferi olarak kendimizi görmemiz lazım. Tek bayrak, tek vatan, tek millet için seferber olacağız. Allah yolumuzu açık etsin” dedi.

VAKFIKEBİR TANITIM FİLMİ VAKFIKEBİR TANITIM FİLMİ
Başkanımızın Ak Parti Ocak Ayı Danışma Merkezindeki Konuşması Başkanımızın Ak Parti Ocak Ayı Danışma Merkezindeki Konuşması