Sefa SAKA | sefa.saka@gmail.com | Trabzon loading
CANLI DESTEK

Başkanımızın Cumhuriyet Bayramı mesajı

28 Ekim 2018 Pazar

Belediye Başkanımız Muhammet Balta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkanımız mesajında şunları söyledi;

Bugün, Cumhuriyetimizin 95. yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

Öncelikle halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

95 yıl önce kurulan Türkiye Cumhuriyeti, üzerine oynanan oyunlara rağmen her alanda gelişerek ve büyüyerek bölgenin ve Dünya’nın en önemli ülkelerinden birisi olmuştur.

Günümüzde çeşitli yollarla ülkemizi bölmek, parçalamak, diz çöktürmek isteyen iç ve dış güçler, bundan 95 yıl önce dedelerimizden vatanımızı, topraklarımızı almak isteyenlerin torunlarıdır. Unuttukları gerçek şudur ki, Türk Milleti var oldukça, ezanımızı dindirmeye, bayrağımızı indirmeye, bizi bölmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.

Anadolu’da bin yıldır birlikte yaşadığımız, aynı toprağı vatan bildiğimiz, aynı bayrağı kutsal saydığımız, vatan savunmasında aynı siperde şehit olduğumuz ve Cumhuriyeti birlikte kurduğumuz halkımızla, şartlar ne olursa olsun her zaman bir bütün olmaya devam edeceğiz.

Bir olacağız, beraber olacağız. Vatanımızın düşmanlarına göz açtırmayacağız.

Cumhuriyetimizin 95. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz vatanımızın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını feda eden tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize minnet ve saygılarımızı sunuyoruz.